CAPACITOR Low Impedance 1800uF 63V FC Panasonic 18x40mm EEUFC1J182 KEK1800_6_PN.jpg
CAPACITOR Low Impedance 1800uF 63V FC Panasonic 18x40mm EEUFC1J182
Code KEK1800/6/PN
  • Manufacturer PANASONIC
  • ID code EEUFC1J182
  • Weight 15.00g
E-shop price: 4,90
Amount: 5+ 15+
Price: 4,46 4,14
Item location:
Central warehouse in Kaunas Item available (25)
Shop in Vilnius Item available (3)
Shop in Kaunas Item available (7)
Description
Series: FC Radial
Ripple Current: 3.205A
Leakage Current: 3 μA
Lifetime: 5000h
Equivalent Series Resistance: 25mΩ