CAPACITOR Low Impedance 470uF 25V, Ø10x12,5mm; EEUFR1E471, RM5.0 KEXX1.jpg
CAPACITOR Low Impedance 470uF 25V, Ø10x12,5mm; EEUFR1E471, RM5.0
Code KEK470/2/PN5
  • ID code EEUFR1E471
  • Weight 2.00g
E-shop price: 0,50
Amount: 10+ 25+ 50+
Price: 0,44 0,39 0,36
Item location:
Central warehouse in Kaunas Item available (50)
Shop in Vilnius Item available (19)
Shop in Kaunas Item available (4)
Description
Kind of capacitor low impedance
Mounting THT
Capacitance 470µF
Operating voltage 25V DC
Body dimensions Ø10 x 12.5mm
Terminal pitch 5mm
Tolerance ±20%
Service life 6000h
Impedance 43mΩ
Operating temperature -40...105°C